En iyi Torrent Siteleri (30’dan Fazla)

En sağlam dediğimiz torrent siteleri zaman zaman hiç ummadığımız anda kapanıyor ve bildiğiniz yokluk sendromuna giriyoruz. En iyi torrent siteleri içinde benim için bir numara olan  Kickass torrent bunun son örneği oldu. Şimdi onun yokluğunu doldurmaya çalışıyoruz. Hem benim hemde sizin işiniz görülmesi için bu aralar en iyi torrent siteleri ni bir araya getirmeye çalıştım. Torrent hakkında bilgilendirme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi bu en iyi torrent siteleri hangileri imiş beraber bir bakalım.

En iyi Torrent Siteleri :

Genel Torrent Siteleri:

Alexa Sıralaması: 2,439
2003 yılında kurulan bir sitedir. Bir çok telif hakkı davasıyla karşı karşıya kalmasına rağmen milyonlarca üyesine hizmet vermeye devam etmektedir.
En iyi torrent siteleri
Alexa Sıralaması: 500
Extratorrent, ETTV ve ETRG gruplarının önemli bir kaynağıdır. 2010 yılında kurulan site bilhassa ETTV nin dizi sunumlarını yayarak popülerlik kazanmıştır.
Alexa Sıralaması: 244
2008 yılında temelleri atılan site p2p paylaşımını kolaylaştırmak için torrent dosyalarının mıknatıs bağlantı paylaşımını destekleyen ilk sitelerdendir. Bitcoin protokolünü desteklemektedir.
Alexa Sıralaması: 401
En iyi torrent siteleri nden biri olan 1337x 2007 yılında kurulmuştur. Fakat son zamanlarda, sitenin kapanmasına neden olabilecek güvenlik kaygılarından dolayı yönetim ekibi siteyi terk etmiş (!) İnsan sormadan edemiyor : Kaptan gemiyi terk edermi la?
Alexa Sıralaması: 1,051
Mayıs 2005 yılında kurulan site TV program ve dizilerinin sunumunu yapmaktadır. Site sahibi, aşırı saldırılara maruz kaldığında sitenin domainini kitlemiş ve kendisi de kontrolü kaybetmiştir.
Alexa Sıralaması: 3,193
10 yıl önce kurulan site çok rağbet görmesine rağmen, telif hakları nedeniyle açılan davalar sonucu bir çok ülkede yasaklanmıştır.
Alexa Sıralaması: 2,002
6 senelik bir geçmiş olan sitenin ana sayfa sıralaması kickass torrenti anımsatmakta.
Alexa Sıralaması: 2,785
Normal şartlarda burada Bitsnoop isimli site olması gerekiyordu. Fakat bir  çok site gibi onlarda fişi çekmiş durumdalar. Bunun üzerine Zooqle daki arkadaşlar Bitsnooop’un veri tabanını indexleyeceklerini söyleyerek güzel bir tasarımla güncel torrentleri sunuyorlar.
Alexa Sıralaması: 3,607
Eskilerin en sağlam sitelerinden biriydi. Fakat telif hakları vs. nedenlerden dolayı site kapatıldı. Şuan sitenin eski sahipleri ile bir alakası yoktur. Ziyaretçiler şuan site üzerine torrent yükleyebilir, arama yapabilir.
Alexa Sıralaması: 6,348
Daha önce gizli bir topluluk olan Demonoid şuan üyelik almakta. Fakat üyelik kabulu herzaman açık olmuyor. Ara ara kontrol etmekte fayda var. Son torrentleri bol kaynaklı bir şekilde burada bulabilirsiniz.
Alexa Sıralaması: 4,284
“No-Fake Torrent” sloganı ile kullanıcıların gönüllerine taht kurmuş sağlam torrent depolarından biridir.
Alexa Sıralaması: 11,591
3 milyondan fazla torrent bulunduran geniş database’li bu sitede aradadığınız bir çok şeyi bulabilirsiniz.
Alexa Sıralaması: 5,081
Onaylanmış torrent sistemi ile sahte gönderilerin önüne geçen bir torrent deposudur. Şuan itibari ile 8,5 milyondan fazla torrentin 2 miyonu sitede onaylanmış bir şekilde sizi bekliyor.
Alexa Sıralaması: 1,494
Eski ünlülerden biride bu sitedir. Geniş ve zengin arşivi ile aradıklarınızı burada bulabilirsiniz.

Film Torrent Siteleri:

Alexa Sıralaması: 253
İnternette en iyi encode edilmiş filimleri YTS de bulabilirsiniz. EN iyi olmalarının nedeni ise YIFY’nin kapanmasıdır. YIFY kapanınca archive.org ve diğer siteler üzerinden YIFY’nin sunumlarını bu çatı altında toplamışlardır. Eski YIFY yönetimi ile alakası yoktur.
Alexa Sıralaması: 3,627
Orjinal YIFY kapanınca açılan bir başka site. Bu arkadaşlarda yüksek kodlama ile 720p ve 1080p çözünürlükte her türde filimler sunmakta.
Alexa Sıralaması: 3,420
Bu sitede son filmleri ister online olarak izler istersenizde indirebilirsiniz. Ücretsiz üyeliği ile arama motorunu kullanarak istediğiniz filmi bulabilirsiniz.

Anime Torrent Siteleri:

Alexa Sıralaması: 28,076
En iyi torrent siteleri nde anime dediğimizde bence bir numara Bakabt.me. Alexa sıralaması yüksek görülebilir ama her türde her kalitede Anime, Manga, Çizim, Anime film, ses dosyaları vb. burada bulabilirsiniz.
Alexa Sıralaması: ????
En çok kullanılan yeni çıkan animelere anında ulaşabileceğiniz bir sitedir. Geriye dönük eski paylaşımlar için kaynak bulmak imkansız gibidir. Burada da anime dışında (anime ile alakalı) film, manga, çizim, ses dosyaları vb. bulabilirsiniz. Not: Ne yazıkki bu sitede kapanmış ve buradaki bağlantılarla bir çok site türemiş. Bağlantıya tıklayarak alternatif siteleri görebilirsiniz.
Alexa Sıralaması: 63,036
480p, 720p, 1080p çözünürlükte bir çok animeyi bulup indirebileceğiniz bir site.
Alexa Sıralaması: 50,123
Özel bir site olan animetorrents, kullanıcılarına takip ettikleri animeleri farklı çözünürlükte sunmakta. Birçok anime ve mangayı burada bulabilirsiniz..

Oyun Torrent Siteleri:

Alexa Sıralaması: 4,901
Gamestorrent oyuncular için tam bir maden kaynağı. PS3, PS2, Xbox, PC, Wii vb. her platformda oyun torrenti bulabilirsiniz.
Alexa Sıralaması: 3,722
Sadece PC oyunlarını bulabieceğiniz güncel bir site.
Alexa Sıralaması: 31,932
Bir çok popüler oyunun hem single hem multi ortamlarda hazır kırılmış bir şekilde bulabileceğiniz bu sitede maalesef 2 handikap bulunmakta. Birincisi site bol reklamlı. Bol bol yeni pencerede reklam açmakta. İkinci olarakta torrent dosyalarını direk indiremiyorsunuz. İndirmek istediğiniz dosyalar internet üzerinde dosya barındırma sitelerinde bulunmakta. Buda baya bir can sıkıcı durum…

Özel Erişimli En iyi Torrent Siteleri:

Alexa Sıralaması: 2,399
Yüksek hızda download yapmanıza imkan veren bu sitede internette aradığınız herşeyi bulabilmeniz mümkün. Üyelik için ya davetiye bulmanız gerekli yada 20 doları gözden çıkarmalısınız.
Alexa Sıralaması: 5,211
Sadece grafik metaryallerinin bulunduğu bu sitede Photoshop, Maya, illustrator vb. grafik programlarının örneklerini derslerini bulabilirsiniz. Siteye üyelik her ayın 1’inde ve 15’inde 48 saatliğine açılmaktadır.
Alexa Sıralaması: 3,722
Iptorrents’in bir değişiği olan bu sitede de hemen herşeyi bulabilirsiniz. Burada da üyelik için yada davetiye bulmalısınız yada 15 dolar 🙂
Alexa Sıralaması: 29,068
Speed.cd de bir çok şey bulabilirsiniz. Siteye üye olabilmek için haliyle davetiyeye ihtiyacınız var. Fakat burada sık sık üyelikler açılmakta. Özel günlerde tatil günlerinde bir yoklayın derim.
Alexa Sıralaması: 111,857

Özel torrentler bölümünde son yazacağımız HD-Space üzerinde bir çok HD kalitesinde film bulabilirsiniz. Bu sitede zaman zaman üyelikleri açmakta. Hemen üye olayım diye düşünürseniz ya bir davetiye bulmalısınız yada siteye belli bir miktar ödeme yapmanız gerekmekte.

Özel torrentler bölümüne yazmadığımız duymadığımız alexa sıralamasında daha yüksek illaki siteler vardır. Hatta Torrent Invites sitesinde davetiye isteyen siteleri, bu sitelerin türlerini torrent sayılarını, üye sayılarını görebilir ve buradan davetiye satın alabilir, isteyebilir ayrıca elinizdeki başka davetiye varsa takasa girebilirsiniz. Benim bildiğim siteler şimdilik bunlar.

Türk Torrent Siteleri:

En iyi torrent siteleri bağlışımın son kategorisi Türk Torrent Siteleri. Bildiğim duyduğum Türk Torrent sitelerinin hepsi neredeyse aynı. Hepsinde aynı sunumları görmeniz mümkün. Nedense hemen hepsinde radyo yayını da var. Hepsi üyeliği davetiye ile yada bağış yaparak (VIP) olarak kabul etmekte. Türkçe dublaj filmler, Türkçe filmler ve Türkçe diziler haricinde aramak istediklerinizi yukarıdaki açık yabancı sitelerde zaten bulabilirsiniz. Siteler için tek tek açıklama yapmak yerine genel olarak bu açıklama daha mantıklı geldi. Hepsi (sanırım) zaman zaman üyelikleri açmakta. Bunu yakalamak için üyeliğini aradığınız siteyi facebook ve twitter üzerinden takip etmenizde fayda var.

#1 TurkNova – Alexa Sıralaması: 81,482

#2 Turktorrent.cc – Alexa Sıralaması: 30,682

#3 TOrrent-tuRK – Alexa Sıralaması: 151,579

#4 TrackerTurk – Alexa Sıralaması: 345,986

#5 Bitturk – Alexa Sıralaması: 51,989

#6 HDTurk – Alexa Sıralaması: 71,966

#7 LetSeed – Alexa Sıralaması: 199,565

#8 TurkSeed – Alexa Sıralaması: 70,888

Son olarak şunu belirmekte fayda var. Şahsen telif hakkı olan dosyaların paylaşımını desteklemiyorum. Lütfen yukarıdaki vb. sitelerden dosya indirirken iyi düşünün. Telif hakkı olan dosyaları indirmeyin. Buradaki bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Bu konu hakkındaki bu yazımın orijinalini ilk olarak 22 Ağustos 2016 tarihinde yazmıştım. Kaynak olarak buraya bakabilirsiniz. 

Bir yorum

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.