Kediler Kralı

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Barbara SLEIGH’ in yazmış olduğu Milliyet Yayınlarından çıkan küçük mavi bir kitap olan Kediler Kralı ‘nı arayıp bulup okumak isteyen biri iseniz doğru yerdesiniz 🙂 Ben sizin adınıza yaklaşık 26 sene önce okuduğum bu güzel kitabı aradım buldum. Uzun bir üşengeçlik döneminden sonra sizler için kitabı bölüm bölüm pdf haline getirip burada sunmaya başladım.

Tabi bu sunum işini çok ağırdan alarak gene buranın verisini kaybetmeden önce burada paylaşmıştım. Şimdi haliyle eski  sunumları da yenilerin yanında tekrar ayağa kaldırmaya çalışmaktayım. Bunlardan biride neden Kediler Kralı olmasın değil mi? Bir önceki sürümde yazdığım notu da aşağıda paylaştıktan sonra bağlantılardan Kediler Kralı ‘nı bağlantılardan parça parça yada hepsini bir arada indirebilirsiniz. Lakin üzülerek söylüyorum ki toplamda 22 bölüm olan kitabın elimde sadece 19 bölümü mevcut. Meraklanmayın kitap sağ salim hala elimde. ilk fırsatta kalan 3 bölümü de burada paylaşacağım.

Bundan yaklaşık 20 21 sene önce ilk okulda okuduğum bu kitabı, yaklaşık 8 9 sene ara ara aramaktaydım. Son 2 senedir kafamı iyice takmış bu fani dünyadan göçmeden önce okumak ve oğlumunda okumasını istiyordum. Dün gene aklıma esti ve umutsuzca internette aramaya başladım. Ve çok şükür eski Milliyet Yayınlarından 35 Numara ile çıkan bu kitabın 1972 basımını dün buldum.Fantastik hikayelerden, animelerden oldum olası hep hoşlanmışımdır. Ve büyük ihtimal bunun nedeni ise hayal dünyamın temmelerinde bu kitabın yer alması. Kitabın konusunu biraz anlatmam gerekirse Rosemary isimli bir kızın bit pazarından bir süpürge ve Carbonel adlı kediyi almasıyla başlıyor. Rosemary süpürgeyi tutmasıyla beraber kedi ile konuşabildiğini fark eder. Carbonel ise köleleştirilmiş bir prenstir. Şimdi bu anlattıklarım size spoiler gibi gelebilir ama nasılsa kitabı bulup okuyamayacağınızdan önemli değil. Ama şunu söyleyeyim ölmeden önce okunması gerekli kitaplardan biri diye düşünüyorum. Ve tekrar okuyabileceğim için çok mutluyum. Eğer sizde bu kitabı arayanlardan iseniz umarım bulabilirsiniz

indirmek istediğiniz bölümün üzerine tıklayarak ilgili bölümü indirebilirsiniz.

Kediler Kralı Bölümleri :

01. Bölüm
02. Bölüm
03. Bölüm
04. Bölüm
05. Bölüm
06. Bölüm
07. Bölüm
08. Bölüm
09. Bölüm
10. Bölüm
11. Bölüm
12. Bölüm
13. Bölüm
14. Bölüm
15. Bölüm
16. Bölüm
17. Bölüm
18. Bölüm
19. Bölüm
20. Bölüm
22. Bölüm (Kitapta bölüm numarası olarak 20’den sonra 22 gelmekte sonra 21 gelmekte)
21. Bölüm

5 Yorum

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.