Bazen Baştan Başlamak Gerekir…

Aylar sonra bomboş bir site ile tekrar karşınızdayım. Daha önceden gelen arkadaşlar bilir öyle sık sık yazı yazan biri değildim. Fakat uzun zaman zarfında iyi kötü bir şekilde kendi yağında kavrulan bir ortam oluşturmuş devam ediyorduk. Sık sık yazamamanın nedenleri saymakla bitmez. Ama bunun en büyük nedeni erteleme hastalığım. Nedense devamlı yapacaklarımı erteleyen biriyim. 

Allah’ın izni ve yardımı ile biraz biraz kendimi toparlamaya başladım. Bunun kanıtlarından biride gördüğünüz gibi, uzun bir aradan sonra  siteyi sıfırdan tekrar ayağa kaldırmak. Sıfırdan başlamamın nedeni her şeyi silip yeniden başlayacağım ben tribinden değil emin olabilirsiniz. İnsan ne yaparsa yapsın asla Allah’tan başkasına sığınmamalı güvenmemeli. Bunu tamamen kimseye güvenmeyin anlamında söylemiyorum. Siz başkalarının gözünde kendinizi hep ilk planda görmeyin insanların kendi hayatları ve kendi önemlileri var. Araya sıkıştırdığım bu hayat kurallarından naçizane birini yazdıktan sonra geleyim asıl mevzuya. Siteye konu yazma mevzun da duraklama dönemini yaşarken psikolojimi darma duman eden babamın vefatı beni iyice her şeyden uzaklaştırdı. Bu arada sitenin hosting paketinin bitmesi benim büyük bir boş vermişlik ile bunu ertelemem bu durumlara gelmeme ve bu satırları yazmama nedendir. Hal böyle olunca yazdığım her şey rüzgarlı bir havada ki duman gibi dağıldı gitti.

Oluşturulan konular uzun bir dönemde oluştuğundan haliyle hepsini tekrar bulmak biraz zor oldu. Ama internet üzerinden arşiv siteleri olsun elimde daha önceden aldığım notlar olsun bir kısmını kurtardım. Bu kurtardıklarımı ve yeni konuları elbette buraya eklemeye çalışacağım. Fakat işin komik tarafı benim yazdığım yazıyı benden kopyalayıp sitesine koyan bir kişi sanki yazıyı benden daha eski yazmış gibi olacak. Umarım google indexleme yaparken beni yazıyı çalan olarak algılamaz. Genede konuları açarken ilk olarak aşağı yukarı tahminlerle ilk olarak ne zaman yazdığımı belirtmeye çalışacağım.

Ufak ufak konuları eklemeye başlayacağım. İnşallah sizlere ve bizlere faydalı oluruz. Şimdilik hoşça kalın…

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.